David R. Hawkins


Dział poświęcony autorytetom. Ciekawe osobowości mówiące o OOBE lub sprawach pokrewnych. Umieszczaj w nim swoje opinie o ich dorobku, recenzje książek jakie miałeś myśli po ich przeczytaniu itp.

Moderator: Opiekunowie

Avatar użytkownika

Posty: 96

Dołączył(a): Cz mar 20, 2008 3:16 pm

Lokalizacja: Warszawa

Post Wt lis 24, 2015 2:36 pm

David R. Hawkins

W wątku tym chciałbym Wam przedstawić działalność człowieka, którego książki miały największy wpływ na moje życie. Ta osoba to David R. Hawkins (1927-2012). "Słynny wykładowca (Harvard, Oxford i inne), znany psychiatra, nauczyciel duchowy. Wraz z noblistą Linusem Paulingiem napisał nowatorską książkę Orthomolecular Psychiatry. Jego wybitne dokonania zostały uhonorowane tytułem szlacheckim przez Królową Danii. Opracował Mapę Poziomów Świadomości. Podnoszeniu ludzkiej świadomości poświęcił całe swoje życie."

Na początek wklejam kilka linków:
- do artykułu, który jest zbiorem fragmentów książki Siła czy Moc:
https://bladymamut.wordpress.com/2014/0 ... -czy-sila/
- do filmików z polskimi napisami:
https://youtu.be/ZZz1POwbnII
https://youtu.be/GQEP2gzYNu0
https://youtu.be/an0Nvuhs25w
https://youtu.be/J2Pt9OyOHps
https://youtu.be/Q_WUH8VvMGM
Avatar użytkownika

Posty: 96

Dołączył(a): Cz mar 20, 2008 3:16 pm

Lokalizacja: Warszawa

Post So gru 12, 2015 12:18 am

Re: David R. Hawkins

„Pokój może być konsekwencją poddania się nieuniknionym zdarzeniom życiowym. Religijny/duchowy sceptyk potrafi zajrzeć w głąb i dostrzec, że wewnętrzna, podstawowa i nieredukowalna jakość życia jest zdolnością uważności, świadomości oraz stanowi podłoże subiektywności. Bez świadomości człowiek nie „wiedziałby” ani nawet nie „wiedział”, czy oni „wiedzą”, a więc świadomość jest aprioryczną uważnością egzystencji, bez względu na jej charakter. Dlatego sama świadomość może zostać zaakceptowana jako oczywista rzeczywistość, bez rozwinięcia bycia Boskością (jak zalecał Budda). „Być” to jedna sprawa; wiedzieć, że „jest”, w uderzający sposób domaga się istnienia bardziej transcendentnej jakości”
D. R. Hawkins: Przekraczanie poziomów świadomości, Warszawa 2012, s. 103

„Stanie się spełnieniem swojego duchowego potencjału eliminuje wszystkie potrzeby i pragnienia, bowiem źródło szczęścia spoczywa wewnątrz, tam, gdzie było od zawsze. Źródła szczęścia upatrywane przez ego są prowizoryczne, doczesne, ulotne i iluzoryczne, co jest Rzeczywistością, która może zostać zweryfikowana tylko poprzez własne doświadczenie. Jaźń nie pragnie niczego, ponieważ wewnętrznie jest całkowicie kompletna, tak samo jak pierwotne Źródło wszystkiego, co istnieje."
D. R. Hawkins: Przekraczanie poziomów świadomości, Warszawa 2012, s. 119

„Samo z siebie ego nie jest w stanie przekroczyć swoich własnych problemów. Znajduję się w pułapce iluzji w gabinecie krzywych luster. Ego samo nigdy nie będzie szukać zbawienia. Jedynie wzbudzenie duchowej energii może spowodować przekroczenie poziomów świadomości. Mechanizm zbawienia dzięki woli, zapraszającej Boskość do interwencji.
D. R. Hawkins: Przekraczanie poziomów świadomości, Warszawa 2012, s. 117

"Podczas gdy fizyczność i siła reprezentują rozwój w ujęciu linearnych ekspresji, energia duchowa, jak i podstawowa energia samego życia, jest nieliniowa i odsłania kontrast pomiędzy formą a esencją. Zdolność rozróżnienia pomiędzy tymi przeciwstawnymi wartościami pojawia się wraz z duchową świadomością i zdolnością do uznania duchowej rzeczywistości za prawdziwą."
D. R. Hawkins: Przekraczanie poziomów świadomości, Warszawa 2012, s. 147

"W uświadomieniu sobie, że ja „mam” ciało i umysł, zamiast myślenia, że ja „jestem” swoim umysłem czy ciałem, kryje się wielka wolność. Gdy strach przed śmiercią raz zostanie przekroczony, doświadczenie życia ulega przeobrażeniu, ponieważ właśnie ten strach leży u podstaw innych. Tylko niewielu wie, co oznacza życie bez strachu. Lecz ponad strachem leży radość, w miarę jak znaczenie i cel istnienia stają się transparentne. Gdy tylko pojawi się takie zrozumienie, życie toczy się bez wysiłku, a źródła cierpienia rozpływają się. Cierpienie to tylko sposób, jaki płacimy za nasze przywiązanie."
D.R. Hawkins: Siła czy moc, Warszawa 2010, s. 118

"Ból istnieje po to, aby wspierać rozwój. Jego skumulowane działanie w końcu zmusza nas do obrania nowego kierunku, pomimo że sam proces może być bardzo powolny. Ile razy trzeba osiągnąć dno, zanim zrozumie się lekcję? Być może tysiące razy, co może składać się na ogrom ludzkiego cierpienia, tak wielkiego a wciąż niezrozumiałego. Powolutku, krok po kroku dokonuje się postęp cywilizacji."
D. R. Hawkins: Siła czy moc, Warszawa 2010, s. 120


https://youtu.be/CgPJ6JbTpDQ
Avatar użytkownika

Posty: 96

Dołączył(a): Cz mar 20, 2008 3:16 pm

Lokalizacja: Warszawa

Post Śr gru 23, 2015 8:18 pm

Re: David R. Hawkins

https://youtu.be/VVWo7NvSBOs
Avatar użytkownika

Posty: 96

Dołączył(a): Cz mar 20, 2008 3:16 pm

Lokalizacja: Warszawa

Post Cz kwi 21, 2016 7:50 pm

Re: David R. Hawkins

https://youtu.be/IoyaKz3gJUE
Avatar użytkownika

Posty: 96

Dołączył(a): Cz mar 20, 2008 3:16 pm

Lokalizacja: Warszawa

Post Pt paź 21, 2016 8:01 pm

Re: David R. Hawkins

Ćwiczenie opracowane na podstawie książki dr Davida R. Hawkinsa pt. "Technika uwalniania".

https://youtu.be/J4i9scdJbi0
Avatar użytkownika

Posty: 96

Dołączył(a): Cz mar 20, 2008 3:16 pm

Lokalizacja: Warszawa

Post Cz sie 17, 2017 6:13 pm

Re: David R. Hawkins

http://technika-uwalniania.com/

Powrót do Znane osobowości

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


cron


Śnienie - rozwój - warsztaty

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO